Skip to content

korduma kippuvad küsimused

Kes või mis on Viks Puhastus?

Viks Puhastus OÜ on puhastusettevõte, mille põhitegevusala on pehme mööbli ja erinevate tööpindade puhastamine. Ettevõte pakub pehme mööbil, madratsite ja vaipade puhastamist vesipesu meetodil ning erinevate tööpindade puhastamist aurupuhastajaga.

Meie eesmärk on muuta väsinud pehme mööbel värskemaks. Me ei saa garanteerida puhastuse tulemusel uut diivanit ega puhtaid seinu, kuid saame lubada, et teeme vana paremaks, puhtamaks ja tervislikumaks! Oluline on lähtuda ka kliendi vajadustest ning pakkuda kiiret ja kvaliteetset puhastusteenust.

Ise puhastada? 

Mööbli puhastamine jaekaubanduses müügil olevate vahenditega ei võimalda kogu mustust kangast kätte saada. Vahendid küll lagundavad mustuse, kuid kätte seda sealt saada ilma spetsiaalse masinata on pea võimatu. Lõpuks kuivab kangasse nii välja loputamata vahend kui ka plekk, jättes esialgsest plekist veelgi suurema jälje. Oma praktikas oleme kohanud mõnda üksikut erandit kus diivan on ka puhtaks saadud kaubandusest ostetud vahendiga, kuid kahjuks on rohkem olukordi kus klient on mööbli ära rikkunud. Peamine mure on vahenditega mida ei ole tootja sõnul vaja kangast välja loputada (näiteks popid mööblivahud), peale sellise vahendiga puhastamist näeb kangas puhas välja, kuid tegelikult on vahend ja kogu mustus lihtsalt sügavamale kanga alla pugenud. Vahend rikub seistes kangast ning kui professionaalse masinaga paar kuud hiljem sama mööblieset veega loputada jääb kangale heledam laik, sest kangas pikalt seisnud vahend on kangakiudusid kahjustanud.  Ja mis peamine: VALGENDAJA unustage palun kindlasti ära! 🙂

Puhastada ise pesumasinas?

Diivanil iste-ja seljapatjade katted käivad küll lukuga ära ja mahuvad pesumasinasse, kuid käetoed, küljed ja muud osad eemaldatavad ei ole ja paraku masinasse ei mahu. Kui padjad ära pesta, siis võib kindel olla, et ilus ei saa üldmulje olla, sest käetoed on endiselt määrdunud ja paistavad paremini silma. Kui puhastada diivani osi erinevatel meetoditel võib jääda märgatav tooni erinevus. Samuti võib padjakate kokku tõmmata ning pärast sisu tagasi panemist padjakatte sisse ei ole võimalik enam kattelukku uuesti kinni tõmmata, sest padjakate on pesumasinas kokku tõmmanud.

Puhastada ise survepesuriga?

Olen näinud vaipu ja diivaneid, mida on survepesuriga puhastatud ning mis näevad peale survepesu esinduslikud välja. Paraku on neid juhuseid vähe. Survepesuriga vaipu või mööblit puhastades jääb mööbliese väga märjaks ning kuivamine võtab väga kaua aega. Seega on sage mure, et vaibale või muule mööbliesemele jääb külge “märja koera lõhn”. Survepesuriga on väga mugav pesta näiteks autot ja maja fassaadi, kuid pehmet mööblit ja vaipu ma pesta ei soovita, sest kuivamine on sellisel juhul suureks probleemiks ka põrandakütte olemasolul, sest vaipadel on kehv komme sooja põranda peal kuivades ebaühtlaselt kokku tõmmata ja lokkima hakata.

Puhastada ise pehmet mööblit aurupuhastiga?

On olemas väga häid aurupuhastajaid mida julgen kindla südamega soovitada praeahju, vannitoaplaatide, dushikabiini ja muude sarnaste ruumide puhastamiseks, kuid pehme mööbli puhastuseks ma seda ei soovita. Aurupuhastajaga pehme mööbli puhastamiseks peab Teil olema väga kindel käsi, sest aurupuhastit peab tekstiilpinnast hoidma kindlal kaugusel kuna soe aur kõrvetab tekstiilikiude ning peale puhastamist võib liiga tihti avastamist oodata halb üllatus ning rikutud kangas. Kuid kui olete endas kindel ning mööbli rikkumist ei karda, siis proovige. Ise ma usun, et tavalise veega puhastamine annab kõige parema tulemuse ning ei pea kätt pulsil hoidma tehtud tööd üle vaadates ja lootes, et ehk kangakahjustust kuumast otsikust ei tekkinud.

Kuidas toimub pehme mööbli puhastamine?

Selleks, et soovitud tulemus oleks võimalikult hea kasutame spetsiaalseid tekstiilipuhastuse vahendeid ning selle protsetuuri jaoks mõeldud tolmu- ja veeimurit.

Tööprotsess:

  1. Puhastatavale esemele pihustatakse spetsiaalne tugevatoimeline tekstiilipuhastusaine, mis tungib sügavale kangakihtide vahele. Et tulemus oleks veelgi efektiivsem hõõrutakse mööbel käsiharjaga üle, nii märkab spetsialist igat plekki ning töötleb neid eriotstarbeliste plekieemaldusvahenditega.
  2. Seejärel loputatakse kogu vahend koos mustusega kangast välja spetsiaalse vee- ja tolmuimuriga. Vajadusel korratakse sama tegevust uuesti.
  3. Lõpptulemus on ilus ja puhas mööbel, mis vajab mõned tunnid kuivamist enne kui selle uuesti kasutusele saab võtta.

Kui kaua võtab puhastus aega?

Diivani puhastus võtab aega üks kuni kaks tundi, sõltuvalt diivani suurusest ja määrdumise astmest, muud esemed umbes tunnikese. Pärast puhastust jääb kangas kergelt niiske ning kuivab umbes 6-10 tundi. Kui tuba on hästi ventileeritud, kuivab diivan kiiremini. Kui majas ventilatsioon puudub, võtab diivani kuivamine märksa kauem aega, avada tuleks kindlasti aknad, sest vaid nii pääseb liigne niiskus toast välja.

Millega peaksin arvestama?

  • Meie ettevõte ei küsi transpordi eest tasu, tuleb vaid arvestada, et 30€ on minimaalne maksumus tellimuse eest Harjumaal ja 40€ mujal Eestis.
  • Erakliendile toimub puhastus kliendi juures kodus või muul pinnal, mis lisab kogu teenusele mugavuse ja kiiruse. Oluline on elektri ja puhta vee olemasolu.
  • Ärikliendile toimub puhastus samuti sobival ajal ja kohas. Oluline on elektri ja puhta vee olemasolu.
  • Spetsialist on alati rõõmus ja õnnelik kui diivanilt on enne puhastust eemaldatud suurem sodi ja mustus. 🙂

Mul on allergia, mida peaksin tegema? 

Allergikute nagu ka iga teise kliendi tooteid puhastame spetsiaalse pesuainega, mis on rikastatud kasulike bakteritega ehk probiootikumidega.
Peale pesu jääb bakter sügavale kanga sisse ning tõkestab kahjulike bakterite leviku. Kuid nagu heade asjadega on, siis iga hea asi leiab kord lõpu ning ca 1 aasta pärast tuleks puhastust korrata, sest kasulike bakterite võhm hakkab otsa lõppema.
Soovitan ruume regulaarselt tuulutada, kord kvartalis pöörata madrats teist pidi (nii kattemadrats kui tavaline) ning veenduda, et madratsile pääseb voodi alt õhk ligi. Ei tasu voodi alla liiga palju asju peita, sest sel juhul ei toimu õhuvahetust ning kahjulikud bakterid hakkavad kiiremini paljunema neile soodsas keskkonnas.

Milliseid vahendeid kasutatakse? 

Puhastusained ostame sisse sertifitseeritud maaletoojatelt, vahendid on ohutud kangale, lemmikloomadele ning lastele. Vahendid on ohutud ja üldiselt lõhnatud, mõnel erilisemal vahendil võib olla veidi tugevam lõhn, kuid pärast loputust jääb tuba lõhnatu. Pigem mõned kliendid arvavad ka tänapäeval, et õige puhastus peab sisaldama sellist keemiahaisu, et  ka 3 nädalat hiljem annab see veel kodus tunda. 😀 Nii siiski enam ei ole.
Tasub arvestada, et kui klient soovib, et esemele tehakse lisaks ka lõhnaeemaldus (hinna sees), siis jääb mõneks päevaks esemele külge lõhn, mis meenutab tavalist lõhnastatud pesupehmendajat. Seda sellepärast, et lõhnaeemaldusvahenditele on lisatud juurde meeldiv lõhn.

Kas masinad on väga lärmakad?

Kõige valjem hääl mis meie masin teeb on võrdne tavalise tolmuimeja müraga, seega protseduur pole kuigi lärmakas.

Kes tuleb tööd tegema?

Meie puhastusteenindajad on oma ala asjatundjad, kel on väga pikk kogemus erinevate ettevõtete ja eraklientide teenindamisega. Kuna puhastusvaldkond on kiirelt arenev, siis tegeleme järjepidevalt koolituste ja täiendusõppega.
Lisaks võime ära mainida, et meie puhastajad on väga sõbralikud ja juttu võib nendega julgelt teha. 🙂

Mitu inimest teostab puhastust? 

Tavaliselt teostab puhastust üks spetsialist, erandjuhtudel on puhastajaid kaks kui toimub kas väljaõpe või on tegemist suure tellimusega, et saaks töö mõistliku ajaga tehtud.

Kui palju on transporditasu?

Me soovime, et kogu teenuse tellimise protsess oleks lihtne, seega me ei küsi kliendi käest transpordi eest tasu. Ainus tingimus on, et tellimuse minimaalne maksumus on 30€, selle eest tuleb spetsialist Teie soovitud aadressile puhastust teostama.
Kui Teie tellimuse hind on väiksem kui 30€, siis soovitame juurde otsida mõne puhastust vajava mööblieseme, et saaksite teenust kogu makstud summa eest.
Väljaspool Harjumaad on minimaalne tellimuse hind 40€!

Kui palju maksavad Teie pakutavad teenused? 

Meie täpsema hinnakirja leiate siit

Tundub huvitav? Teenuse tellimine on lihtne, kui mitte imelihtne, võtke ühendus meie kliendihalduriga ning leiame Teile kiirelt sobiva aja.

Call Now Button